8.ročník

1.6.2013 od 10:00h v areálu parku Vendryně

 

1. Dětské country hrátky - pásmo soutěží a her s country tematikou pro děti, se kterým vystoupí Třinecké divadélko KŘESADLO, které je svým programem zaměřeno na děti od 3 let. Vystupuje se svými pohádkami , do jejichž děje zapojuje i malé diváky ,v divadlech v Ostravě, Havířově nebo Frýdku a věnuje se i představením pro školky či první stupeň ZŠ. Také školní karnevaly či animační programy na různých akcích jsou velmi pestré a úspěšné.

2. Vystoupení hudebních skupin :

WEČÍREK ( Třinec ) - známé gorol folkové duo Petr a Zdenek, kteří tradičně zahajují Country piknik a to pěkně ,,po našemu ,, vlastními písničkami na pobavení obecenstva ,k jejichž složení je inspiroval život obyvatel od Třince až po Jablunkov.

WHISKEY BEFOR BREAKFAST ( Whisky před snídaní - Ostrava ) - kapela, která hraje bluegrassovou muziku a podílí se díky Laďovi ,,White,, Bílému na organizaci festivalu Bluegrass džem, který se každoročně koná na přelomu srpna a září a je určen všem milovníkům klasického bluegrassu

ŠVIHÁCI ( Ostrava, Hnojník, Frýdek) - hudební skupina která od r. 1996 hraje k tanci, poslechu a hlavně pro radost nejen klasické country , trampské a bluegrassové písně a melodie, ale i folk a nebo na lidovú notečku. Její členové jsou z široka a daleka a tak i jejich repertoár je velmi pestrý.

FREĎÁCI ( Přerov ) - tato hudební skupina spolu hraje od r. 2008 a její repertoár tvoří především country s nádechem bluegrassu. V oblibě mají písně Valerie Smith nebo Dolly Parton. Duší kapely jsou Fred s Pavlou, kteří za sebou mají od r.2001 pět let hraní po barech a music hallech v Americe, což jednak ovlivnilo jejich způsob hraní ( na zdejší poměry netradiční ) a jednak tyto svoje zkušenosti předávají dále.

GYMPLEŘI ( Vsetín ) - vznikli v r.1998 na Vsetínském gymnáziu ( že by odtud název ? ) a po různých menších změnách spolu nejen hrají moderní i tradiční country nebo vlastní tvorbu, ale také organizují hudební festival Starý dobrý western, jehož letos již 15.ročník proběhne 2.a 3.7. v areálu na přehradě Bystřička.

VRTÁCI ( Český Těšín ) - vznikli v r. 1975 a od té doby hrají starší i modernější country a bluegrassovou muziku. Několikrát vystupovali a na populárních Portách v oblastních i národních kolech a naposledy na Portě vystoupili v r. 1997 v národním kole. Podílí se na organizaci festivalu Bluegrass džem, jehož je Ivan Honzák jednou z hlavních duší.

TRVALÁ NÁHODA ( Český Těšín ) - je to mírně netradiční folk-country-pop-rocková kapela, která díky své univerzálnosti klasicky vždy končí náš festiválek směsicí písní od Beskyde, Beskyde až po Pink Floyd.

3. Doprovodný program

PEDRO & BANDIDAS ( Karviná ) - kouzelné country tanečnice s klasickými tanci a s divokým kankánem a Pavel ,,Pedro,, Michálek se svými mistrovskými kolty

VLČE ( Opava ) - jeho neobyčejné ohnivé biče jsou pravý ,,country ohňostroj ,,

DRAŽBA PODVAZKU - po kankánu dražba podvazku jedné z tanečnic. 1/3 výtěžku z této dražby poputuje ve formě krmení a pamlsků pejskům do Třineckého psího útulku.

stáj CHEWAL ( Bystřice )- pro malé i velké jezdce jsou zde koníci z stáje Občanského sdružení Chewal, které se věnuje hypoterapii

TOMBOLA - výhra hodnotných i humorných cen ,, na počkání ,, Díky našim sponzorům zde na vás čekají např. poukazy na kosmetiku či společenské líčení, autopříslušenství, poukazy do sportovních center, klenotnické zboží, ale také knihy, čisticí prostředky, kosmetika atd..

4. Stánky a občerstvení

COUNTRY STYL - kožené věci a doplňky v country stylu ( nebo pro motorkáře) od Marka Malického z Těšína

KERAMIKA MARTA - drobnosti z keramiky pro malé i velké

Hospůdka U ČERNÉHO KOHOUTA - pivo, vínko, aklo i nealko nápoje, slané drobnosti 

Country piknik o.s.- grilovaná krkovička, kuřecí steak, grilovaná klobáska, gulášek a kapustnice , to vše s čerstvým pčivem z PEKAŘSTVÍ  LISZTWAN z Bystřice

ŽIHADLO - tradiční teplé i studené včelí povzbuzení z Ostravska

TURECKÝ MED a kokosový kmen od šikovného ,,Turka ,, z Orlové

5. Pro ty kterým se o půlnoci nebude chtít ještě do postýlky je připravena k tanci a dovádění v Dance clubu Tesla příjemná hudba 70.-80. let. Odvoz je z Vendryně do Tesly zajištěn zdarma .